Jeśli chodzi o perspektywy dla zawodu specjalisty eksportu, 2018 rok powinien być łaskawy zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Nie zostanie zanotowany żaden drastyczny wzrost zapotrzebowania na pracowników ani też na pracodawców, ale co ważne pogorszeniu nie ulegną obecne warunki pracy, które w większości powiatów są dość atrakcyjne.
Stabilne zatrudnienie w dziale transportowym
Transport był, jest i będzie jedną z kluczowych gałęzi gospodarki. Jeśli zaś chodzi o transport zagraniczny, potrzebni są specjaliści, którzy mają za zadanie zaplanować go od A do Z w taki sposób, aby był maksymalnie efektywny. Pracodawcy dbają o swoich specjalistów eksportu, gwarantując im umowy o pracę, płatne urlopy oraz bogaty pakiet socjalny. Również zarobki balansujące w granicach 3- 5 tys. złotych nie należą do najmniejszych w naszym kraju.
Osoby pracujące na tym stanowisku nie muszą bać się o swoje zatrudnienie, ponieważ krach przedsiębiorstw zajmujących się handlem i transportem zagranicznym, na pewno nie będzie miał miejsca. Jest to w dalszym ciągu jedna z gałęzi gospodarki, w której zatrudnienie jest bardzo pewne i stabilne, a mobilność zawodowa również jest możliwa i to zawsze na bardzo korzystnych warunkach.
2 komentarze
SWIETA 11 czerwca 2018 o 10:21
Prosze powiedzieć. Pracuje jako specjalista ds. eksportu. i chce udać się na studia II stopnia, bo wydaje mi się ze brak mi wiedzy. Czy studia Międzynarodowe stosunki gospodarcze będą dobrym rozwiązaniem? Dziękuje.
sdeadmin 16 lipca 2018 o 12:11
Moim zdaniem taki kierunek studiów w tym zawodzie jak najbardziej się przyda. Zawsze warto poszerzać swoją wiedzę. Pozdrawiam