Im szybciej zaczniesz zdobywać swoje doświadczenie zawodowe – tym lepiej. Okazuje się bowiem, że pracodawcy zwracają większą uwagę na posiadane doświadczenie, niż kwalifikacje. Jak to wygląda w praktyce?
Jeżeli chcesz w przyszłości pracować jako specjalista eksportu, warto, aby wziął sprawy w swoje ręce jak najprędzej. Przede wszystkim zacznij zdobywać cenne doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie nauki. W jaki sposób? Skup się na tym, aby podczas studiów załapać się na praktyki lub staż. Możesz również zdobyć pracę na pół etatu lub zatrudnić się w oparciu o umowę zlecenie. Dzięki temu przekonasz się, że pogodzenie nauki z pracą wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.
Nauka i praca
Na studiach postaraj się załatwić sobie indywidualny tok nauczania. Dzięki temu nie będziesz musiał być obecny na wszystkich zajęciach. Jeżeli masz taką możliwość, to dopasuj grafik do wykładów i ćwiczeń. Być może uda się realizować część obowiązków zdalnie? Dzięki temu nie będziesz mieć trudności z godzeniem nauki z pracą. Dla chcącego nic trudnego i zdecydowanie najważniejsze jest to, żeby znaleźć firmę, która przychylnie patrzy na studentów, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje. Jest to bowiem dla nich inwestycja w przyszłość. Jeżeli uda Ci się zahaczyć w przedsiębiorstwie, które przychylnie patrzy na Twoją osobę, a przy tym Ty zrobisz dobre wrażenie na szefostwie – istnieje spora szansa na to, że uda Ci się przedłużyć umowę już po studiach.